officallymajesty officallymajesty
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

If it cost $9 for 6 rides how much would it cost for 1, 10

Respuesta :

elikg117 elikg117
  • 04-02-2021

Answer:

1 = $4     10= $13

Step-by-step explanation:

Answer Link
alejandra1534 alejandra1534
  • 04-02-2021
Each ride cost $1.50 meaning 10 rides is 15
Answer Link

Otras preguntas

Pete began practicing his trumpet at fifteen minutes past three. write this time useing am or pm
A protein is a polymer consisting of a specific sequence of
Which country became the sixth nation to have nuclear weapons in 1974?
Charles and Irene are editors at a content development firm. Both of​ them, unknowingly, are working on the same copy of the annual report. Irene finishes editi
242 is the same as the total of b and 59 write in a equation
Solve using normalcdf
If a meal supplies 110 g of carbohydrates, 25 g of protein, 20 g of fat, and the equivalent of 5 g of alcohol, what % of the kcalories comes from carbohydrate
Zeal is a popular automobile brand, and its positioning statement reads as follows: "For upscale American families who require large vehicles, Zeal is the autom
Average rate of change for f(x)= 2^-.25 x sin(3.14159/2x)
After scoring a touchdown, a football team may elect to attempt a two-point conversion, by running or passing the ball into the end zone. If successful, the tea