zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 03-07-2018
  • Mathematics
contestada

If each iTunes song costs $0.99 and Wade bought 24 songs, how much was the total cost?

Respuesta :

JorisHogenbirk JorisHogenbirk
  • 03-07-2018

[tex]24 \times 0.99 = 23.76[/tex]
Answer Link
bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 03-07-2018
The answer would be  $23.76
Because $0.99 · 24 = $23.76
Answer Link

Otras preguntas

What was the Roman forum?
how do you convert units within a measurement system
Cells that are not dividing remain in the...?
Of all the plays performed in ancient Greece, how many have been found intact?
what physical property makes metal pots good for cooking?
3x+y=5 , 2x-2y=22 solve the system of equations by the addition method
An object has an acceleration of 0 m/s². Does this mean that the object must be stationary?
how do i get group B strep?
what is a color wheel plz help
Which igneous rock has large crystals surrounded by smaller crystals