grannypapp6owxr8k grannypapp6owxr8k
  • 02-10-2018
  • Mathematics
contestada

Marissa bought 12.8 pounds of potatoes at $1.35 per pound. How much did Marissa spend for the potatoes? Explain

Respuesta :

Madhatter101
Madhatter101 Madhatter101
  • 05-10-2018

12.8 * 1.35 =17.28

Therefore Marissa spent $17.28 on potatoes.

Answer Link

Otras preguntas

which one is bigger 1/3 or 1/4
Sophia bought 2 jars of pickles for $65. What is the unit price?
Representative elements are grouped according to which of the following? a. Valence electrons c. Valence shell b. Representative electrons d. Physical state at
The Europe's second longest river forms a border between Romania and before it drains into the Sea.
Which kind of tissue transmits signals across a synapse? epithelial muscular nervous connective
What is 457*342 and how do you check you answer
Which quotation is punctuated correctly? A- “Take it away” he said, “because I have no use for it.” B-“Take it away” he said “because I have no use f
A pot is heated on a stove which process causes the metal handle of the pot to also become hot
What was most likely Dante's purpose in making many of Hell's inhabitants citizens of Florence?
Which of these items is NOT a wedge? a. axe b. knife c. ramp d. ice pick