monae40
monae40 monae40
  • 02-10-2018
  • Mathematics
contestada

Need help ASAP with number 5

Need help ASAP with number 5 class=

Respuesta :

Alaris Alaris
  • 02-10-2018
Costs would be nine dollars for the lemons and four dollars for the sugar ($-13.00). You end up losing only fifty cents throughout, so you would have had to sell (.5×25=12.50) 25 cups to pay for all but fifty cents.

Answer is 25 cups
Answer Link

Otras preguntas

which landmark is colorado river responsible for carving out one of the most famous landmarks in the united states
What were the direct causes of the American revolution?
describe the flow of blood through the body, including through each of the four chambers of the heart.explain how the blood changes as it moves through various
What is the sum of all the terms in the 10th row of Pascal's Triangle
HELP WITH FOLLOWING QUESTIONS.
Which group of people was President Jackson addressing? (1) African Americans (2) Asian Americans (3) Mexican Americans (4) Native American Indians
Choose the definition of: Genetic A. developed muscles B. Unit of measure C. unit of space D. Unit of heredity
Identify a structure, in organisms that do not have kidneys, that is adapted to regulate water balance.
The British government tried to stop smuggling with the a. Stamp Act. c. Sugar Act. b. Molasses Act. d. Trade Act.
can ingrown haira be hereditary