yinglinzhu yinglinzhu
  • 03-01-2019
  • Mathematics
contestada

Which is the better buy?
12 bars of soap for $10.00 or 5 bars of soap for $4.00

Respuesta :

mikewithhayde
mikewithhayde mikewithhayde
  • 03-01-2019

Answer:

12 bars of soap for $10.00, but actullay the are both the same. if u buy 5 bars of soap for $4.00 then the next time u buy 7 bars of soap, your are still using the same amount of money.

Step-by-step explanation:


Answer Link

Otras preguntas

Hecate's feelings about Macbeth are BEST described as A.) pitying. B.) admiring C.) contemptuous. D.) envious.
Can u help with 8 and 10? And check the rest??
Sean drew a shape with 2 fewer sides than an octagon.Which shape did he draw?
An application with which you can perform calculations on numbers and work with other data
What is the answer for -2(x+1)
Is the following statement true or false? Media reports can be evaluated for theme and effectiveness.
How many amino acids are common to all living systems?
Is number seven true or false
Tate has bag of golf balls: 3 red, 5 blue, 2 yellow, and 2 green. What is the probability that he pulls out a red one, replaces it, and then pulls out another r
Which item is considered an example of medium? A. A stage play B. The concert of a popular rock star C. The Sims video game D. The sound of Music television