lonagirlhayeshome3jm
lonagirlhayeshome3jm lonagirlhayeshome3jm
  • 03-01-2019
  • Mathematics
contestada

please help me I don't understand this

please help me I dont understand this class=

Respuesta :

TheDom40 TheDom40
  • 03-01-2019
the first one is c and the second one is c
Answer Link
rahalneda
rahalneda rahalneda
  • 04-01-2019
Both of the answeres and c
Answer Link

Otras preguntas

what is 175-(64-32)+(8÷3)÷200​
I need to know how to solve this.
Who lived in the Congo before the Belgians arrived?
A red train travelling at 72 km/h and a green train travelling at 144 km/h are headed toward each other along a straight, level track. When they are 950 m apar
Ramirez Company sells a product for $80 per unit. The variable cost is $60 per unit, and fixed costs are $4,850,000. Determine (A) the break-even point in sales
The maximum wavelength for photoelectric emission in tungsten is 230 nm. What wavelength of light must be used inorder for electrons with a maximum energy of 1.
The Royal Fruit Company produces two types of fruit drinks. The first type is 60% pure fruit juice, and the second type is 85% pure fruit juice. The company is
how to change the background color of a section in html
A 14-ounce can of tomato sauce costs $2.66. What is the unit rate per ounce? A. $0.16. B. $0.17. C. $0.18. D. $0.19.
If 40% of a school consists of boys, 40 % of the students have blonde hair, and three times as many girls as boys have blond hair, what percentage of the school