donald1255 donald1255
  • 01-02-2019
  • Mathematics
contestada

jack brought 12 pet monkeys. if each monkey cost $45.99, how much money did he spend in all?

Respuesta :

nicoleh2015 nicoleh2015
  • 01-02-2019

Answer:

551.88 dollars


you have to multiply it by 12

Step-by-step explanation:


Answer Link
joshawabradley1
joshawabradley1 joshawabradley1
  • 01-02-2019

Answer:$551.88

Lol that's alot of Monkeys

Step-by-step explanation: $45.99 x 12 =$551.88

I just multiplied $45.99 and 12 together and my product (answer) was $551.88

Answer Link

Otras preguntas

how does the denaturing of an enzyme affect the enzyme activity
How to do 12.22 x 15.38?
Harvey is creating a presentation for his school project. He wants to have the same look on all the slides of his presentation. Which option should he use?
fraction in simplest form 35 out of 100
Simplify 2x^3y^-3•2x^-1y^3
can you guys help me with this question...1+10x4=?
what is the prefix of the word inadmissible and meaning?
which accident could be classified as unintentional and unpreventable ? A.)hit by a drunk car B.)fall while skateboarding C.)drug overdose D.)burn from firework
What is the mass of an object that creates 33,750 joules of energy by traveling at 30 meters a second?
What's the next step in the scientific method once the data are collected and analyzed A.stating the question B.making a prediction C.conducting the experimen