yadiegarcia0523 yadiegarcia0523
  • 03-02-2019
  • Mathematics
contestada

A cabinmaker buys 3.5 liters of oat varnish the varnish cost $4.95 per liter what is the total cost of 3.5 liters

Respuesta :

adohrn2163
adohrn2163 adohrn2163
  • 03-02-2019

The answer is $16.08


Answer Link

Otras preguntas

What is the slope of the line that passes through the points (1, 1 and (–1, –5?
Help help help help help
Can anyone please he me with 4 and 5 I'am really stuck them thank you so much
As the movement of molecules within a substance increases, describe the change in heat of the substance.
The spread of Christianity was made easier in the Roman Empire because of what feature the empire had? A.Roman aquaducts B.Roman roads C.Roman baths
An individual's _____ consists of his/her observable traits; an individual's _____ is his/her underlying genetic pattern.
Help help help help help
A scale of a classroom. The scale in the drawing is 2 inches represent 9 feet. The actual length is 36 feet. What is the length of the classroom.
A circle is centered at the point (-7,-1) and passed through (8,7) what is the radius of the circle, what is the Y to the coordinates (-15,?) that lies on this
After the crusades, what social class became important to expanding trade networks?