alemorachis49 alemorachis49
  • 04-02-2019
  • Mathematics
contestada

Haley buys 9 pounds of apples for $3. How many pounds of apples can she buy for $1?

Respuesta :

asdf334asdf334 asdf334asdf334
  • 04-02-2019

Answer:

3 pounds

Step-by-step explanation:

divide by 3 you get 3 pounds

Answer Link

Otras preguntas

.7n-1.5+7.3n=14.5 what is the answer to this quetion
Who is sohcahtoa joe from Csi: Geometry Trig
What is the square root of 52?
Pizzas come in 4 different sizes, each with or without a choice of 4 toppings. How many ways are there to order a pizza? the answer is not 20 or 48
a doggie day care charges $21.50 per day. If you leave your dog 5 days a week the discount is 20%. what is the cost of leaving your dog for 5 days in a week ?
Changes in the trilobite exoskeleton can be attributed to ____..
how do you solve 3x-2y=-5 ; 3y-4x=8 for x and y. Explain please.
a runner runs at 7.6mph for 3 1/2 hours how many miles did he run
Do you think African Americans would have been eager to fight for the United States during the Spanish American War? Why or why not?
Piggy says now we've really got a beast who is she talking about