jada5719
jada5719 jada5719
  • 04-02-2019
  • Mathematics
contestada

Peaches cost $4.29 per pound. Find the cost of two and a quarter pounds of peaches.

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 04-02-2019
the cost of 2.25 lb of peaches is $9.65
Answer Link

Otras preguntas

how do you write 2,049,000 in expanded form
Write the word form and tell the value of the underlined digit. 9,000,009 the first 9 is underlined
An input of energy is required to maintain the complexity of living systems. T/F? please explain
What does your text mean when it says that the Constitution, "...elevated the ideals of the Revolution even while setting boundaries to them."?
lauran's shoe organizer can hold 5 pairs of shoes of each row . how many rows will lauren need need if she has 24 pairs of shoes ?
Which types of proteins help defend the body against foreign agents like bacteria?
Will someone please explain how to do -(7c-18)-2>0 Step for step??? I don't understand how to.
Chemical transmitters can stimulate any receptor site to initiate an action.
Fern rounded to the nearest ten to estimate 548-132. She subtracted 540-130 and got 410. Is Fern's estimate correct? Explain.
What is larger 80% or 1/8?