juwaniiegang90
juwaniiegang90 juwaniiegang90
  • 04-03-2019
  • Mathematics
contestada

a cell phone plan offers 250 minutes each month for 15.00 dollars per month. what is the cost per minute when a person uses all 250 minutes in a month?

Respuesta :

VanessaBrooks
VanessaBrooks VanessaBrooks
  • 04-03-2019
It costs 0.06 cents each minute.

Explanation : $15/250 minutes = $0.06
Answer Link
tytybabes
tytybabes tytybabes
  • 11-03-2021

Answer: 0.06

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what is the value of ab if a=7 and b=6? HELP! PLEASE
what is japanese feudalism
Read the sentence: Since you are writing a poem, how will you use metaphors? Identify the independent clause
What is 3 x 3 x 3 x 3 x 3 as an exponent
what is 0.0023 as a percent
70/9 as a mixed number
Paul owes Paula 3535 cents and has a pocket full of 55-cent coins, 1010-cent coins, and 2525-cent coins that he can use to pay her. What is the difference betwe
Because of his original approach and forms, Wilder may be called a(n) ______.
30 points: Answer the questions in the picture provided
The large connected urban area from Boston to Washington, DC, is often referred to as a(n) __________.