719729
719729 719729
  • 01-04-2019
  • Mathematics
contestada

Please help me please

Please help me please class=

Respuesta :

Sympathetic
Sympathetic Sympathetic
  • 01-04-2019

Answer:

The answer is Parson's Market.

Step-by-step explanation:

First you want to find out how much one pound costs.

For Parson's you take 11.34 and divide it by 6.

11.34 / 6 = 1.89

Then you take how many pounds you are trying to get (7) and multiply it by the price per pound (1.89)

7  * 1.89 = 13.23

Answer Link

Otras preguntas

What belief system does the human in this figure in this poster represent? A)Fascism B)Nazism C)Communism D)Socialism
which best describes the culture of hatiti's people? a) it is mainly a mayan culture b) it is a blend of aferican, european and carribean cultures c) it is main
The arctic tundra can be found in
the first factor in determining how advertisement should be designed
Describe a linear equation in the form Ax + By = C for each condition. a. A = 0 b. B = 0 c. C = 0
Help me pleaseeeeeee
Leukopenia is a condition characterized by a decrease in white blood cells. What effect does leukopenia have on the body's ability to fight infection? A) Leukop
Who is William lots garrison
Two examples of an insulator
Find the pair of words that has the same kind of relationship as the numbered pair. spectrum : range :: A. repartee : departure B. repertoire : music