thayley thayley
  • 03-05-2019
  • Mathematics
contestada

Pedro bought four packs of pencils for $19.96 how much did each pack cost

Respuesta :

zee5999 zee5999
  • 03-05-2019

Each pack would cost $4.99

Answer Link

Otras preguntas

what was the outcome of the war for the United States? what was the outcome of the war for Mexico?​
What does Boyle's Law describe?
Want to choose 2 letters ,without replacement, from 5 letters
Examine the table below. The table shows the cost to order pizzas at a local pizza shop. Determine how much it would cost to order 5 pizzas. Pizza(n) 3 6 9 12
Magnetism produced by electric current is known as...............
Anyone who is a girl or boy answer me will give brainliest.
Question 5 3 pts (6.03) How many variable terms are in the expression 3x3y + 5x2 + y + 9? (Input a numeric value only.) (3 points) Question 6 4 nts
In this excerpt, the author depicts the characters as - A) Friends B) Rivals C) Family D) Hostile
3x < 15 What’s the answer?
A typical virus is made up of 2 parts. Check all that apply. A) Golgi Body B) Nuclear envelope C) Nucleic Acid D) Capsid