saramullins590p7cdtc
saramullins590p7cdtc saramullins590p7cdtc
  • 03-05-2019
  • Mathematics
contestada

Help anyone !?????????????????

Help anyone class=

Respuesta :

chattymaddy chattymaddy
  • 03-05-2019

Answer: He will save $1.18

Step-by-step explanation:

1-Subtract $1.44 from $9.12 = $7.68

2-Subtract $8.86 from $7.68 = $1.18

Answer Link

Otras preguntas

As you type your outline, click Demote to move a line of text A. in two levels. B. in one level. C. out one level. D. out two levels
What is the unit rate for Fred's Sub shop?(Will post photo/link in the comments) a. $10 for 2 subs b. $5 for 2 sub c. $1 for 1/5 of a sub d. $30 for 6 subs 2
What does download mean??
In what ways did the industrial revolution shape the character of nineteenth-century european imperialism?
If the average adult produces $20,000 of output per year, how much global output is lost annually as a result of adult deaths from secondhand smoke
Which 2 elements are most likely to react and form a compound? why?
During which time or stage of development can diet influence gene function and impact healthy food habits of a child
How did Vietnam's independence movement differ from Korea's?
What capital city lies 48n and 16e?
solve this system : y(y-36)=-66