Seudónimo Seudónimo
  • 02-05-2016
  • Mathematics
contestada

Grapes were on sale for $0.92 per pound . If Jeff purchased 0.75 pounds , how much did he pay for the grapes ?

Respuesta :

alijean1
alijean1 alijean1
  • 02-05-2016
The answer would be $0.69 because that is 75% of .92
Answer Link

Otras preguntas

Pt. 2 to my dizziness. I woke up and I'm still dizzy. Should I get a doctor or wait the next day to see if it's better?!
In most settings, an easy temperament is associated with more positive adaptation. however, in times of famine, infants with "difficult" temperaments in the mas
A Museum opened at 8:00 a.m. In the first hour, 350 people purchased admission tickets. In yhe second hour, 20% more people purchased admission tickets than in
what is the missing portion for x/8 =6/7. sorry to bug anyone thus math hw its alot i dont understand
To analyze tone , which things should the reader study
Michelle and her husband are trying to conceive a baby. She knows she will be ovulating (when the egg is in the fallopian tube) on Wednesday. When would Michell
What document gave only Parliament the power to tax as giving the consent of the whole realm?
Marcys friend lost a lot of weight using a protein supplement,and she urges Marcy to try it.what should Marcy do?
Briefly describe the path a bite of food takes through the human digestive system.
Which phrase from the poem best contributes to the comforting tone of the third stanza? A. warm yourself by this fire, / rest by this fire, and make you feel sa