tatumm34 tatumm34
  • 02-05-2016
  • Mathematics
contestada

14 ounces of olive oil for $3.59

Respuesta :

helpmepassplease
helpmepassplease helpmepassplease
  • 02-05-2016
25. 6 cents for each ounce
Answer Link

Otras preguntas

Rental canoes cost $30 plus $5 per hour of use. Which expression gives the cost of renting a canoe for h hours? A. 5h + 30 B. 30 + h ÷ 5 C. 30 + h + 5 D. 30
What surprised the British at bunker hill?
Which of the following inequalities is represented on the graph? Inequalities A) x≤–2  B) x < –2   C) x > –2   D) x≥–2
What is the importance of sustainable agriculture?
What was the significance of the battle of yorktown?
Is a waste of breathing and is eliminated through the system
Select the occasions on which only Peter, James, and John were privileged to be with Christ: when Jesus raised Lazarus from death on the Mount of Transfigurati
Describe the role of trade routes in the Eastern Mediterranean, and then give your opinion as to why the Phoenicians were so successful.
why did spartan leader favor a military society
In this close-up of a vase, what is the circled image suppose to represent in abstract form? a. a person c. a bird b. power d. a greek god