sinai59
sinai59 sinai59
  • 05-09-2019
  • Mathematics
contestada

Fred spends $3.15 on 4 1/2 pounds of peanuts. How much did he pay for each pound of peanuts

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 05-09-2019

Answer:

3.15/4.5 = .70 per pound of peanuts he paid for

Answer Link

Otras preguntas

Chernow describes how both politicians "stumbled into the two great sex scandals of the early Republic." What were the scandals? How did each individual respond
Who was the Englishman that denounced clerical abuses and questioned papal authority? 1. John Wycliffe 2. John of Gaunt Sir 3. John Oldcastle 4. John Huss
A total of 152,909 people visited a national park during obe weekend.what is this number rounded to the nearest thousands?
Where is an absolute value function not differentiable?
what gets released from the body during exercise
What does a system of checks and balances protect against
How old was harry potter in the order of phoenix?
How do I solve y=my+b(0,0)
How do nk cells not attack denucleated cells?
Which one of these verbs should not be used in the comparative or superlative degree? A. Wealthy B. Sweet C. Smart D. Absolute