citysgirl citysgirl
  • 01-10-2019
  • Mathematics
contestada

Apples cost $3.45 per pound find the cost of 2.6 pounds of apples Solve this problem With multiplication​

Respuesta :

cheesyplaysmine
cheesyplaysmine cheesyplaysmine
  • 01-10-2019

Answer:

8.97

Step-by-step explanation:

3.45(2.6) = $8.97

Hope this helps you! :)

Answer Link

Otras preguntas

1.133 g of silver nitrate was heated in an open tube. The silver residue weighed 0.720 g. During the reaction 0.307 g of nitrogen dioxide was also produced. Th
is a piece of cloth a point, line, or plane?
What Was Jackson’s perspective on the McCulloch v. Maryland Supreme Court Case
Deathvalley has an elevation of -282 feet to sea level explain how to use absolute value to describe the elevation of death valley as a positive integer.
What conditions must be met in order for a reaction to be considered exothermic?
Write equation in function form y-3x-11=0
Suppose that 2 scientists use different measurement systems in their work. What problems might arise if they shared their data?
write the number in two other forms
is a piece of cloth a point, line, or plane?
What is the molecular formula of a compound made of 25.9% N and 74.1% O? a. NO  b. NO₂ c. N₂O  d. N₂O₅ e. N₂O4₄ It would be great if you could add a few words