brie23460
brie23460 brie23460
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Ribbon is sold at 3 yards for $6.33. Jackie bought 24 yards of ribbon for a project. How much did she pay?

Respuesta :

montanaherrera1984 montanaherrera1984
  • 02-10-2019

151.92

selling the twenty four yards at six dollars and thirty three cents 24 x 6.33 =

Answer Link

Otras preguntas

Which zone is located between the low-tide and high-tide limits?
what is the result? ∫([1/x].dx/x^3) D=[1/2, 1]
how many moles of N2 are in a flask with a volume of 250ml at a pressure of 300.0 KPa and a temp of 300.0 K
What is the difference in the place value between the 2 in 324 and the 2 in 0.324?
What arguments does Graff give to get Ender to leave?
Jenny spent 35 minutes doing research on the Internet. She finished at 7:10p.m. At which time did Jenny start her research?
Describe the conflict Gawain faces in the castle?
How do you write 23 feet and half an inch in decimal form?
How does free energy challenge the scientific definition of energy?
Which is most likely to occur when Technology advances? Devices are designed Inventions are made Results are improved Jobs are lost