malek0 malek0
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

A 2 pound of barbecue sauce costs $27.20.What is the price per ounce

Respuesta :

cam2233
cam2233 cam2233
  • 03-12-2019

Answer:

$13.60 per 1 pound of barbecue sauce

Step-by-step explanation:

27.20 ÷ 2 = 13.60

Answer Link

Otras preguntas

9 to the x-5 power=27
Help me on this question plz plz
A Coast Guard ship patrols an area of 125 square miles. The area the ship patrols is a square. About how long is each side of the square? Round your answer to t
what are the similarities between insects and humans
Create the shortest poem ever in world history. This you do, your name could be on the Guiness World Records!
How do you derive the drift velocity equation (I = nAve)?
What activities can you do on Jupiter?!
How do we solve that problem 1/4(x-3)=3x-11/4x-3
What is a way a cell is put together called?
Which words in the sentence are the appositive? Which words does the appositive rename? The author Charles Dickens wrote some of the best-loved novels of all