iiomqemilyii
iiomqemilyii iiomqemilyii
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

What is the unit price if a package of 12 candy canes cost $4?

Respuesta :

simoneasimmons
simoneasimmons simoneasimmons
  • 03-12-2019

Answer:

$1 for every 3 candy canes

The drawing will help

Ver imagen simoneasimmons
Answer Link

Otras preguntas

Please help me someone with this question
Organisms at each level of the food web use the energy for _______________, and some of the energy is released as heat energy.
Last year bill opened an investment account with 7400$, At the end of the year, the amount decreased by 24.5%. How much did this decrease in dollars? How much m
...................Help Please....
Pre Algebra The booster club sets up a hot dog stand for fundraising at a middle school. The club receives $12 in donations while members set up the stand. T
A website that ends in .edu is probably a good site for research.
How many NADH are produced by glycolysis?
What do organisms need in the space where they live?
What is the point of view of the narrarator in the novel "The Old Man and the sea"? I think it is third person point of view. Am I wrong?
The size of the new parking lot will be twice the size of the old parking lot. How many feet,x, was the old parking lot expanded by?