sarazuaruano6882
sarazuaruano6882 sarazuaruano6882
  • 02-01-2020
  • Mathematics
contestada

you want to buy some noodles.a7-ounce package costs $2.59.a16-ounce package costs $5.60 a26-ounce package costs $9.88 which package is the best buy

Respuesta :

samanthabridges
samanthabridges samanthabridges
  • 02-01-2020

Answer: B. see photo for work.

Step-by-step explanation:

Ver imagen samanthabridges
Answer Link

Otras preguntas

the some of two consecutive even integers is 170. find the two integers.
Is the word occasion a direct object, an indirect object, a predicate nominative, or a predicate adjective?
Why do enzymes generally only bind to one type of substrate?
Name 4 items sold in a French Market that would be hard to find in the U.S.
what are Segments of DNA that contain the code for specific proteins called?
A rectangle is nine inches longer than it is wide, and its diagonal is 10 inches longer than its width. What is the width of the quadrilateral?
Which is a way to check the answer 120 divided by 4 = 30
Ann travels from town A to town B in 3 hours. She then takes another hour to travel from town B to town C. The distance between town A and town B is 100 miles.
Humans are amazing discovering your true self
Marietta was given a raise of $0.75 per hour, which gave her a new wage of $12.25 per hour. Write and solve an equation to determine Marietta’s hourly wage bef