issajazination issajazination
  • 04-02-2020
  • Mathematics
contestada

it cost $45.75 for 5 apple pies. give the point of the unit rate

Respuesta :

nhorne11
nhorne11 nhorne11
  • 04-02-2020
It is $9.15 cents per pie
Answer Link
annagodoy7
annagodoy7 annagodoy7
  • 04-02-2020
45.75 divided by 5 = 9.15, each apple pie is $9.15
Answer Link

Otras preguntas

Question 2 options: A pile of sand is in the shape of a cone. The diameter of the sand pile is 22 feet and the height is 12 feet. The volume of the sand pile is
The formula for the volume of a cylinder is V=pi r*2h What is the approximate volume of two refraction cups? Use 3.14 for pi.
Internal recruitment may be practiced in companies today. TRUE OR FALSE​
¿ Que es la materia y qué es el volumen que ocupa la materia?
On what level were the knights in the feudal system in medieval Europe? What was their role in society?
b. ¿Cómo cambió la forma de ser de Gilgamesh?​
Brushy Mountain Mining Company's ore reserves are being depleted, so its sales are falling. Also, its pit is getting deeper each year, so its costs are rising.
Which of the following is a unit of heat that measures the energy available in food? antioxidant calorie electrolyte nutrient
Evaluate The major asked me to have a drink with him and two other officers. We drank rum and it was very friendly. Outside it was getting dark. I asked what ti
cambios climatico en ecuador con imagenes ​