jaidynjackson90
jaidynjackson90 jaidynjackson90
  • 05-02-2020
  • Mathematics
contestada

If 6 pounds of apples cost $3.36, how much does 8 pounds cost.​

Respuesta :

corih
corih corih
  • 05-02-2020
I believe the answer is $4.48
Answer Link

Otras preguntas

What are the seven objectices of the marketing research report? briefly discuss each objective and why it is important
Jack wants to plant a border of flowers in the shape of an arc along the edge of a circular walkway. if the circle has a radius of 5 yards and the angle subtend
Explain the symbolism of the main character’s name (vincent anton freeman) as well as the symbolism for the other main characters. each name is symbolic
If bryan wanted to convert his insurance policy on jennifer's life to cash surrender value later, which type of policy did he need to purchase?
the example of protective food is​
A proposed new project has projected sales of $186,000, costs of $90,500, and depreciation of $24,900. the tax rate is 22 percent. Calculate operating cash flow
Cube a and cube b are similar solids. the volume of cube a is 27 cubic inches, and the volume of cube b is 125 cubic inches. how many times larger is the base a
Determine the number of terms, n, given the geometric series 1 3 9 27 ... and sn=3280.
During which of jean piaget’s stages of cognitive development is a child likely to think, "how can the easter bunny deliver all those baskets in one night?"
35*71+71*65+51*23+23+49