emaan99 emaan99
  • 02-04-2020
  • Mathematics
contestada

A shop sells fruit. Chen buys 2 apples and 3 bananas. He pays £2.35. How much is one banana.

Respuesta :

angelina200604 angelina200604
  • 02-04-2020

Answer:

45p a banana

Step-by-step explanation:

2+3=5

235/5=45

Answer Link
tarleyfrida120
tarleyfrida120 tarleyfrida120
  • 02-04-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

One banana cost 1.10

So the price for one banana cost 55p

Answer Link

Otras preguntas

what are polynomials?
what year did america declare independence
Is 70 thousand written in standard form or word form? Explain.
do I have to find a common denominator
which phrase best supports williams's belief that native americans were equal under god?
A tree 7 ft tall grows an average of 6 in. each year. Which equation models the tree’s height h after x years?
why is it important that a memoir is written in first person
Use biome in a sentences
Solve for b P=+b+c+d
what are the four common characteristics of all organic molecules