swasberg4399 swasberg4399
  • 03-04-2020
  • Mathematics
contestada

Ryan bought 43 pounds of
apples for $0.75 per pound. How
much did he pay for the apples?​

Respuesta :

nathanbradshaw2004
nathanbradshaw2004 nathanbradshaw2004
  • 03-04-2020

Answer:32.25$

Step-by-step explanation:

0.75x43=32.25

Answer Link
mowreychris0
mowreychris0 mowreychris0
  • 03-04-2020

Answer:32.25

Step-by-step explanation:

For every pound there is $.75, so you just multiply them

Answer Link

Otras preguntas

Read the passage and answer the question that follows: Despite our best efforts as parents, we will always make mistakes in raising our children. It's inevitabl
How organizational culture can be the source of competitive advantage according to Resource Based View of Barney.
LAB: Contact list A contact list is a place where you can store a specific contact with other associated information such as a phone number, email address, birt
What does the image suggest a bout the political climate in Germany?
Please answer ASAP! If 0 is an angle in quadrant II, what is the value of sin(0)
Do 5 yd 12 yd 13 yd make a right angle?
Lila and 11 of her team members were eating pizza after their volleyball game. There were 4 pizzas and each slice of pizza was 1/6 of a whole pizza. How many to
Agriculture allowed for a multitude of things to happen, explain at least one
PLEASE HELP ILL MARK BRAINLIEST
The temperature in an oven changes from 350 degrees to 362 degree. What is the percent increase in temperature, to the nearest tenth of a percent?