ebonyediva
ebonyediva ebonyediva
  • 03-04-2020
  • Mathematics
contestada

One package of blueberries costs $3.
How many packages of blueberries can
you buy with $12?​

Respuesta :

AvaGreene
AvaGreene AvaGreene
  • 03-04-2020

Answer:

4

Step-by-step explanation:

Because 3×4=12

Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-04-2020

Answer:

4

Step-by-step explanation:

Simply divide 12 dollars into 3 dollars and you should get 4 :D

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE ANSWER!!!!!!!!!!!!!! Describe briefly the Japanese tea ceremony.
At the business expo, you've introduced yourself to Andrea, a packaging supplier from your city. The next thing you should do is A. ask for her phone n
how did the dispute end with Hamilton and burr in 1804
How are the formulas for the volume of a pyramid and the volume of a cone different
Please help I will reward Brainly
What is the value of x? Enter your answer in the box X=
Where’s the mistake? Can someone explain in steps how do I solve this?
A person who is not a citizen but had official permission to live and work is a (A: legal resident) (B: native) (C: naturalized citizen )(D: alien)
If the area of the rectangle is 117 square units and the length of the base is 13 units what is the height?
15) PLEASE HELP WITH QUESTION. MARKING BRAINLIEST + POINTS.