ayannasmith12 ayannasmith12
  • 04-04-2020
  • Mathematics
contestada

261 candy bars cost $87.

Respuesta :

eukalim
eukalim eukalim
  • 04-04-2020
A candy bar costs 0.33 cents rounded off to 2 decimal places. 261 was put in front of 87 to trick you.
Answer Link
laney3439
laney3439 laney3439
  • 04-04-2020
each candy bar costs about $0.33 because you divide the amount paid for the candy bars by number of candy bars
Answer Link

Otras preguntas

sam has a piece of rope that is 3 1/2 feet long . he cuts the rope so that one piece is 1 1/3 feet long . how long is the other piece ?
i need help someone give me this answer plz
Seventh Grade is what genre of literature?
Which major city is located in the Mountains and Basins region? El Paso O Houston O Austin O Dallas​
Which word best explains nationalism? loyalty ambition confidence gratitude
He knew that a yearning glance fell upon him, now and then, through a film of tears, but he refused recognition of it. He pictured himself lying sick unto death
4 divided by 2/3 please I need the answer
A ball is thrown straight up from the ground with a speed of 12 meters per second. What is the maximum height reached by the ball?
9y+3-y please help i beg
A piece of carpet is 8 feet wide and 12 feet long the carpet needs to be reduced by a scale farctor so that the reduced carpet is 2 feet wide. What is the area