wjk8alleelaica4
wjk8alleelaica4 wjk8alleelaica4
  • 02-08-2016
  • Mathematics
contestada

7 apples cost 4.55 dollars how much do 9 apples cost

Respuesta :

mpanderla95
mpanderla95 mpanderla95
  • 02-08-2016
To calculate how much 9 apples cost, you must multiply 9 to 4.55 and then divide by 7. This is done by setting up a proportion.
Answer Link

Otras preguntas

How do figure out 120/f = 1.2?
Which measurement is not equal to 3 m 30 dm or 300 cm or 3000 mm or 3000 cm
Please help me solve the equation3x+10y=487x+4y=54
Douglas wants to draw a circle graph showing the favorite colors of his friends. When he polled his friends asking each their favorite color, 25% of his friends
Two identical capacitors are arranged in a circuit. What is the ratio of the equivalent capacitance of the circuit when the capacitors are in series to that whe
Write each decimals as a fractions or a mixed number. 26.3 and 7.104 >> help <
expand and simplify this can you help  (2x²−3x+4) ( x²+5x−7)
A restaurant has two pastry ovens. When both ovens are used, it takes about 3 hours to bake the bread needed for one day. When only the large oven is used, it t
You begin solving the equation 4 – 5x = 59 by subtracting 4 from both sides. Which is the best choice for Step 2?
Two identical capacitors are arranged in a circuit. What is the ratio of the equivalent capacitance of the circuit when the capacitors are in series to that whe