josephgarrett5373
josephgarrett5373 josephgarrett5373
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

Help me pleas I don’t understand

Help me pleas I dont understand class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-05-2020

Answer:

$1.59 per gallon is the answer

Step-by-step explanation: You simply need to divide 12.72 by 8. that will give you 1.59. So the answer is the bottom right answer, which can be read as $1.59 per gallon.

Hope all of that makes sense! :)

Answer Link

Otras preguntas

heLPP PLEASeee What does the following diagram illustrate?
find the probability of rolling the product 6 with a pair of two 6 sided dice
a bag of flour contains 8 cups of flour a batch of cookies requires 1 2/5 cups of flour how many batches of cookies can you make with a bag of flour
What is the image above an example of? What might have been its purpose(s)? How has this type of metalworking changed in both style and meaning, and how does it
Some please help me with this one .. i'm stuck
What type of organism does a bacteriophage attack
Explain why any of the four operations (+x +) placed between the two terms 5 and-3/(radical sign) 8 will result in an irrational number. Please help me!!! It’s
100 POINTS BRAINLIEST QUESTION ATTACHED!
which pair of points lie on the line x+3y=21
help question in picture