madelinelujano madelinelujano
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

help me out please <3

help me out please lt3 class=

Respuesta :

279844 279844
  • 04-05-2020

Answer: you could do store A is $8 per hour, and thirteen $13 per day, store B can be $3 per hour, $18 per day

I'm not too confedent but I'm still happy to help!

Answer Link

Otras preguntas

What are 3 prime numbers that add up to 100
China was easily defeated by the British in the first Opium War because?
how many times does 96 go into 195
The Colorado River is 1,450 miles long. This is 752 miles shorter than the Mississippi River. Write an equation that describes this relationship.
Is MgC2 an organic, acid, inorganic compound?
Which is greater 6.76 or 6.759
Plant cells undergo photosynthesis to produce glucose, a usable form of chemical energy. The energy produced by plants becomes the base of an energy pyramid. Gi
One side of an isosceles triangle has a length of 19 m. The lengths of the other two sides are equal to one another, but are unknown. If the perimeter of the tr
The National _______ Act of 1902, provided proceeds from the sale of public lands for the construction of dams, canals, and irrigation systems in sixteen Wester
What are the 4 types of processes that cycle matter through the biosphere give examples?