misalvarez100 misalvarez100
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

María bought five apples for 20 cents each, she also bought three pounds of bananas for 25 cents per pound. How much did she spend ?

Respuesta :

sdkircee10 sdkircee10
  • 04-05-2020

Answer:

She spend $2.00.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Helpppppp pls asap I am willing to give points
When McDonald's sells cheeseburgers in India, there is absolutely no beef or pork used. The McDonald's Menu in India features Indian burgers that are 100 percen
Who is the tallest 35 5/6 Jesse is 35 3/8 Ellis is 35 1/4 Elsa is 35.1 Jonah is 35.7
An individual that is ____ that others of its species is more likely to reproduce and pass its genes to its offspring OPTIONS: Dark colored More aggressive Lar
If you would like to know how much water did Elena drink each practice if she drank the same amount each time, you can calculate this using the following steps:
Identify at least four environmental factors that can affect your choice of where to sit. For each factor, explain why it is important.
Prior to Missouri's request to join the Union, which of the following describes the US Senate? There were more slave states than free states. There were more fr
please help me in this homework :)
17% of b HELP IM CONFUSED
1 Traditional, barred cages are almost absent from modern zoos. 2 Instead, animals in modern zoos live in surroundings similar to their natural environment in t