vyjahdavis07 vyjahdavis07
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

If it costs $4.77 for 9 oranges how much would it cost for 1?

Respuesta :

lesliemerten2005 lesliemerten2005
  • 04-05-2020

Answer:

1.89

Step-by-step explanation:

Answer Link
nemo4547
nemo4547 nemo4547
  • 04-05-2020

Answer:

.53 cents

Step-by-step explanation:

4.77/9 = .53

unit rate

Answer Link

Otras preguntas

Please help me please
Castel and Gabriella are selling cheesecakes for a school fundraiser. Customers can buy New York style cheesecakes and apple cheesecakes. Castel sold 14 New Yor
BRAINLY AND 50 POINTS!!! PLZ HELP The density of iron is about ___ times greater than water. 6 10 8 2 4
Simplify. Express using exponents. (10t4v5)(3t2v5)
I will give yall extra points please help
8 The display on a calculator screen is shown below. 6.539058 E -8 What number does the calculator display represent? OA. 653,905,800 OB. 65,390,580 OC. 0.00000
What is the value of v?
Christina took $20 with her to the movies. She spent $18, then Meredith gave her $10 that she owed her, and finally she spent $8 more. How much money did she go
solue for a d3a=b 3 Please help
personal staff member with office management duties