kimberlylabadie
kimberlylabadie kimberlylabadie
  • 05-05-2020
  • Mathematics
contestada

FIND THE UNIT RATE:

A 40 lb. bag of potatoes cost $24

Respuesta :

rojasadan366
rojasadan366 rojasadan366
  • 05-05-2020
Wdym by unit rate? I’m guessing u divide 40lb by $24
Answer Link

Otras preguntas

Relationships between organisms can be helpful or harmful. Choose an example of each and explain them to me
what is the tone of the passage(On Letter Writing)? a) humorous b)conversational c) ironic d) satiric e) condescending
Divide. Write your answer in simplest form. 5/6 ÷ 8
Solve for the variable: 3.5x=32.2 What’s the variable?
Please help me with 14,16,17 and 18
- ART PROJECT ~ NEED HELP - Which one is the best?
Homeless families were forced to live in shantytowns called what?
Which one is the answer
Crude oil beneath the earth is often under pressure because it is trapped under Coal deposits Water tables Noporous rock Porous rock
Langston Hughes, Countee Cullen, and Claude McKay are allOA) African American Pulitzer Prize recipients.OB) known poets who write in sonnet form.OC) notable poe