1217ainaraasanchezbt 1217ainaraasanchezbt
  • 01-06-2020
  • Mathematics
contestada

A pack of 6 waters costs $5.10. How much does 1 water cost?

Respuesta :

TheAnimeGirl
TheAnimeGirl TheAnimeGirl
  • 01-06-2020

So each bottle of water costs $0.85

look at the attached picture

Hope it will help you..

Ver imagen TheAnimeGirl
Answer Link
billybobbybrown87 billybobbybrown87
  • 01-06-2020

Answer:

85 cents

Step-by-step explanation:

divide 5.10 by 6

Answer Link

Otras preguntas

Determine the number of atoms of O in 42.2 grams of C₆H₁₂O₆.
Components of master budget: Estimates direct labor hours and costs necessary to achieve a desired level of production (no beginning/ending inventory).A) Labor
Find the area 5cm 19cm 27cm
Identify two times Cassie and Stacey have a disagreement. a) Over whether to go to the Wallace store and over who should do chores. b) Over whether to tell Mama
A motion is open to debate when A. the motion is seconded. B. the motion has been stated by the chair. C. a member has made the motion.
How did the Whigs approach the election of 1840? [Select all that apply.]
Which of the following is correct ? Quoting is the using the author’s actual words
A number of paths can lead to the same outcome. a) True b) False
A nitrogen atom has _____ valence electrons. Answers.A) 0b) 3c) 5d) 7e) 8
Jenny measured 1/4 cup of flour and 4/9 cup of flower how many cups did jenny measure give answer in reduced terms