mayliva mayliva
  • 01-06-2020
  • Mathematics
contestada

6th grade math help me ! :D...

6th grade math help me D class=

Respuesta :

jissery11
jissery11 jissery11
  • 01-06-2020

Answer:

$0.20 per bottle of water

Answer Link
yohanna69
yohanna69 yohanna69
  • 01-06-2020

Answer:

$0.20 per bottle of water

Step-by-step explanation:

to know the amount per bottle of water use this equation

 18=$3.60

   1=?

1*3.60/18=$0.20 per bottle of water

Answer Link

Otras preguntas

What is ethical about using a 23 and me test kit
is this quadrilateral a parallelogram?If yes, state the definition or theorem that justifies your answer.​
What is the surface area of the right cone below?
Coffee growers can form coops to eliminate the middlemen and get better pricing for their crop. When these coops receive "social certification from a reputable
Help Please!!!!!!!!!!
bestieeee- please help :)
Could someone please solve this and explain how to do it?
app 19.study Tools Tools Probability Jacob performed an experiment with a weighted die, numbered 1 to 6. He rolled the die 125 times and recorded the results. C
Does anyone have any idea what this means lol
The molar mass of copper (I) carbonate is