myfeelingsxloool myfeelingsxloool
  • 02-06-2020
  • Mathematics
contestada

6th grade math help :D....

6th grade math help D class=

Respuesta :

preciadoangelina32
preciadoangelina32 preciadoangelina32
  • 02-06-2020

The unit price of the first one which is a is 8 cents an ounce. The second one is 9 cents an ounce.

What you do is you take your price and divide it by the ounces.

Answer Link
InsertNameHere7575
InsertNameHere7575 InsertNameHere7575
  • 02-06-2020

Question one's answer is 0.08

Question two's answer is 0.09

Answer Link

Otras preguntas

Talk about ida mae life in the south
Which statement best describes this excerpt? Most of the sentences contain comma splices. It consists mostly of run-on sentences. Most of the sentences have a s
Y= -0.5x + 5. & 3x 5y = 2
Water molecules are polar molecules. What is meant by the term polar molecule?
Start time: 9:38 pm End time: 1:16 am
1: There were 439 bees in the hive to start. Some more flew In. Now there are 646 bees in the hive. How many bees flew in?
Simplify this expression –6w + (–8.3) + 1.5 + (–7w).
A package of 24 water bottles is on sale for $6. How much does each water bottle cost?
Fill in the blanks to test your knowledge. Continue trying until you can answer all the questions correctly in one pass. Stalin joined forces with the United St
Why do i want to be in NHS