alanapbonilla
alanapbonilla alanapbonilla
  • 02-06-2020
  • Mathematics
contestada

Dan bought four candy bars for a total $24.96. How much did each candy bar cost? Thank you

Respuesta :

4804167154
4804167154 4804167154
  • 02-06-2020

Answer:

Each one is $6.24

Step-by-step explanation:

You have to divide 24.96 by 4

Answer Link

Otras preguntas

During the month of February a flower store marked up the prices of all their flowers. One red rose normally costs $4.40, but it cost $6.16 in February. What wa
1. Many fire stations handle more emergency calls for medical help than for fires. At one fire station, 81% of incoming calls are for medical help. Suppose we c
Water closet bowls must be of _________ type.a) Elongatedb) Roundc) Squared) Oval
Read the short article and explain in a short paragraph 3-5 sentences how you can make healthy eating options for your meals and snacks during the day at home o
How do i Evaluate (5)(6+1-3)
Can b- donate to A+ blood
Some historians have claimed that by allowing Anglo immigration into Texas, the Mexican government ultimately lost the territory. Support or refute this claim w
3 4 6 13 16 19 ◄)) and Submit have a sum of 25
How is the graph of y = negative RootIndex 3 StartRoot x minus 4 EndRoot transformed to produce the graph of y = negative RootIndex 3 StartRoot 2 x minus 4 EndR
why are people black