ohhecknawbruh ohhecknawbruh
  • 03-09-2020
  • Mathematics
contestada

Kristen has $22.50. Anna has $28.50. Use the following to determine how many pounds of mixed nuts each can buy.

Respuesta :

Immabeegboinow Immabeegboinow
  • 04-09-2020
There isn't enough info to solve the problem. How much does each pound of mixed nuts cost?
Answer Link

Otras preguntas

what happened in carolina in 1712
Of the students in Ms.Danver's class, 6 walk to school.This represents 30% of her students.How many Students are in Ms.Damver's class?
The key event that marks the rite of passage into adulthood in the United States is
Marge cut 16 pieces of tape. Each piece is 3/8in long HOW MUCH TAPE DID SHE USE???????? meow :3
The withdrawal of a state from the union is called
why does alcohol affect teenagers more than adults
Eddie bought 27 2/5 inches of wire for a home improvement project. How many 12 inches sections can he make from it?
How to do this ?? Help please
least to greatest 0.21=2/9=21%=11/50
answer all the questions