demetrathornton demetrathornton
  • 04-09-2020
  • Mathematics
contestada

Jada went to the store and some oranges. She bought 4.2 lbs of oranges and paid $7.35 for her oranges. What was the price per pound of Emily’s oranges?

Respuesta :

shalayanicole shalayanicole
  • 04-09-2020
They are going to be $7.35 I think ion really know I just need points
Answer Link

Otras preguntas

pls answer fast it is urgent and if your answer is correct I will mark you as a brainlist​
How did women’s sexual ideas and practices change during the decade?
On a certain hot​ summer's day, 573 people used the public swimming pool. The daily prices are $1.50 for children and $2.00 for adults. The receipts for admiss
Enter the fraction as a decimal
add the sum and difference identities for sin x to derive 1/2 [sin(x+y)+sin(x-y)]=sin x cos y
???????????? Pls somone help me
Graph the systems of equations on a paper of calculator to answer the question. y = x - 4 y = -x + 6 What is the solution for this system of equations? A. (1,5
A sea star can make its stomach come out of its mouth. agree or disagree
PLEASE HELP ME Which event was prompted by Ida Tarbell's investigative journalism? A The Supreme Court broke up the Standard Oil trust. B Child labor laws wer
what best describes muckraker lincoln steffens’s goal?