animegirl72
animegirl72 animegirl72
  • 01-10-2020
  • Mathematics
contestada

Paul bought 12.8 pounds of apples at the farmer’s market.
Each pound of apples cost $1.65. How much did the apples cost

Respuesta :

luluchic42
luluchic42 luluchic42
  • 01-10-2020

Answer:

The apples costed $21.12.

Step-by-step explanation:

Each pound cost $1.65 & Paul bought 12.8.

Multiply $12.8 by $1.65 and you get $21.12.

Answer Link

Otras preguntas

Please help I’ll make you Brainiest (please no link people)
1. __ and ___ were used in first generation computers
Which nucleotide bonds with Cytosine in RNA? A. Thymine B. Uracil C. Adenine D. Guanine
for Lin and Claire this is the picture i got
Write the missing terms (in the given order of missing):3x-___+ ____+5y = 5x - yA. 2x and 4yB. 4y and 5xC. 6y and 2xD. 2x and 6y​
love how everyone hw on here is geometry and im just here like.... help...
The volume of a cylinder measures 2,797.74 in. The radius of the cylinder is 9 in. Determine the height.
I am doing this right the horns question
pls helppp 1/2•7•24=
In ΔGHI, the measure of ∠I=90°, GI = 5, IH = 12, and HG = 13. What ratio represents the tangent of ∠G?