gingham gingham
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

if 1/4 a gallon cost 2.90 what is the cost per serving

Respuesta :

destinybills
destinybills destinybills
  • 02-10-2020

Answer:

it may be 0.5

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

David is a groundskeeper at Triangle Park, scale shown below. David needs to cut the grass four times a month. How many square yards of grass will he cut altoge
Marlon had 71 pennies and then lost 15. Now he wants to buy a treat that costs 3 eighths of the pennies he has left. How many pennies does the treat cost?
With software prefetching, it is important to be careful to have the prefetches occur in time for use but also to minimize the number of outstanding prefetches
Please help? ill give 38 points.
you are playing a board game with some friends and if you roll doubles you roll again.what is the probability of you rolling doubles two times in a row
Your question of the day What makes a good student? Explain? Why?
Help please !??!??!??!?????!!?
7. The diagrams show stages in the passage of water through a plant,The circles are the starting points for arrows to show the direction in which the water move
Which expressions are equivalent to the one below? Check all that apply. 49% O A. 72.7% O B. 72% DC. 7.72x D. (7.7) E. 7.7% OF. 7*.72
Why is it important to have a set of rules in sports? Please use complete sentences