khdc khdc
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

Box of cereal contains 23.4 ounces. Cost $5.49. What’s the cost per ounce?

Respuesta :

zaviondydell56
zaviondydell56 zaviondydell56
  • 05-10-2020

Answer:

it 4.262295082

Step-by-step explanation:

you have to divid the ounces by the cost

Answer Link

Otras preguntas

How many “eyes” fit across the average adults head ?
Draw one card at random from a standard deck of cards. the sample space s is the collection of the 52 cards. assume that the probability set function assigns 1/
How does increased glucose availability in a pancreatic beta cell and closure of the katp channel lead to exocytosis of insulin-containing vesicle?
True or False Volume is a cubic measure
3.4 litre-480 milliltre -2 2/1litre= milliltre Someone please....
"which factor has been linked to impaired fertility in males but not females"
If you removed 25 cc of blood from a patient, how many mL did you remove?
What is Atlcin’s diet and how does it work?
After the civil war, which territory became the first to allow women to vote
What is the difference between fish, amphibians, and reptiles? How to classify each.