josephalfaro
josephalfaro
02-10-2020
Mathematics
contestada
can someone plz answer this asap
Respuesta :
thgluvain
thgluvain
02-10-2020
The answer is 20° hope this helps
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 23+ )
Otras preguntas
Juan bought some paint sets and one paint brush .the paint cost sets cost $8 each and the paint brush cost $4 .How many paint sets did Juan buy if the total co
I need help solving #2
Mackenzie bought 142 feet of fencing with which to enclose her rectangular garden. If the numbers of feet in the lengths of the garden's sides are natural numbe
several years Ago hannah brought some gold at a price of $980 per ounce. When she went to sell it, the gold was worth 70% more than it was when she purchased i
Think about word relationships in the passage. In what way do stalactites and stalagmite relate to caves and cave formationA. another term for cavern walls B. t
How many solutions does the equation -7a + 7a + 6 = 8 have? One None Two Many
What is the equation of a line that passes through the point (9,-3) and is paralel to the line whose equation is 2x-3y=6
Which is the equation of the given line in standard form? y = 4 y = 4x x = –4 x = 4
I GIVE BRAINLIY 16 8 20= ?
Read and choose the option with the correct answer, based on what you learned from the lesson. Mi nombre es Estela. Yo tengo que poner y quitar la mesa y lavar