tmathesonm03p0l975 tmathesonm03p0l975
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

A 2 liter juice costs $2.50. Sam wants to know the cost per kiloleter

Respuesta :

jhemarschool jhemarschool
  • 02-10-2020

Answer:

0.002 is the kiloliter and if you multiply you get 0.005

Step-by-step explanation:

make me brainliest pls :)

Answer Link
asarenana1120
asarenana1120 asarenana1120
  • 02-10-2020

Answer:

$6.25

Step-by-step explanation:

It's $6.25  because 2.50 x 2 = 5.00 so 5.00 = 4 liters and then divide 2.50 by 2, then add that to 5.00 and the answer is $6.25

Answer Link

Otras preguntas

What did england import from the colonies to make furniture
Which of these excerpts from Homer’s Iliad contains an epic simile? As wasps, provoked by children in their play, Pour from their mansions by the broad highway,
a maze at a country fair is made from 275 bales of hay. the maze at the state fair is made from 4 times as many bales of hay. how nany bales of hay are used for
Tobacco use can negatively impact a person's health, family, and finances. True or false
4.5 , 3.25 , 2 , 0.75 next three terms
rashid bought some baseball cards. after giving 7 cards to hos friend grace, he arranged the remaining cards in 6 rows of 4. how many cards did he buy?
To convert drams to grams, multiply the number of drams by which number?
How did South Carolina respond to the election of Abraham Lincoln as president in 1860?
Is 30.249 greater or less than 30.429
integer equation carl owed his mom $27