litishastaten litishastaten
  • 03-10-2020
  • Mathematics
contestada

Maria bought 19 pounds of flour for nine dollars how many pounds of flour did she get per dollar

Respuesta :

disguisedmoth disguisedmoth
  • 03-10-2020

Divide money by pounds,

9/19

Price per pound of flour

$0.473

Answer Link
9hrunj 9hrunj
  • 03-10-2020

Answer:

cacluate it 19×9= ? hope thid helpeddddd

Answer Link

Otras preguntas

What is the answer to 64+(-15)
a garage sells 86 more red cars Than blue cars the garage sells 1048 blue cars how many blue and red cars do they sell?​
1. Solve for x: Х 30° 40°
in her pocket, Kira has 2 red marbles, 2 green marbles, 2 blue marbles that are all the same size. If Kira picks a marble one marble from her pocket without loo
Russell earned 94 extra credit points. Bryan earned e fewer extra credit points than Russell. Write an expression that shows how many extra credit points Bryan
Which of the following statements is true about depression? Select one: a. Depression is not very common in the United States. b. Feeling "blue" and depression
Determine whether the lines are parallel or perpendicular. Explain your answer. 2y = 16+ 4x 6y - 30 = 12x
obsession or madness. In fact, even In American society, romantic love is considered the main reason for people to marry. On the other hand, in some societies,
Which word from the sentence helps you understand the meaning of the word interact? a. contrast b.talk c. probably d. require
Solve 6.25, -√(25, π, 10/3, √15 least to gratest