adaijaedwards12
adaijaedwards12 adaijaedwards12
  • 01-11-2020
  • Mathematics
contestada

Thais goes to the store and buys 23 muffins that cost 3 dollars each. She then buys 12 cakes that cost 18 dollars each. How much did she spendo
cakes?

Respuesta :

sitisyazana
sitisyazana sitisyazana
  • 01-11-2020

Answer:

216 I think this is the answer

Step-by-step explanation:

[tex]12 \times 18 = 216[/tex]

Answer Link

Otras preguntas

how much sperm does it take to make a baby?
In Latin America, what did land reform accomplish?
reduce 15 1/4 +1 1/2 +3/20 to lowest term.
convert to vertex form. y=2x^2+14x-4
What's the value of pi?
Can you explain 3x+4/5=7/10. Solve
Which of the following can fix nitrogen? Answer  A.human industrial processes   B.lightning  C.certain bacterial species   D.all of the above
2/5+4/7 estimate: decide if each addend is closer to 0 or closer to 1. then estimate the sum or difference. this is a fraction question.
What events began and ended athens' golden age??
Which decimal is equivalent to 3/8?