bdawson2009 bdawson2009
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

it cost me $46.80 to fill my 13 gallon gas tank what was the price of gas per gallon

Respuesta :

petionchardon
petionchardon petionchardon
  • 02-11-2020

Answer:

$3.6 each gallon cost 3.6 dollars

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

French 2 my mom used to give me candy
Jonathan designed an experiment to plant lima bean seeds. His variable was to change what kind of light each plant received. He used a different kind of light
Which unit price is the highest? turnips for $1.51 per pound peppers for $1.62 per pound carrots for $1.26 per pound O celery for $1.48 per pound
William bought 6 apples for $1.98. How much will 20 apples cost?
What Martin Luther did to change the church?
plz help...urgent!!​
What’s the area of the triangle ??
1 1.1.2 Quiz: The Nature of Physics Question 3 of 10 2 Points Which term best describes the phrase "the best explanation that science has to offer"? A. Observat
Big question for physicists out there:How can we be sure dark matter actually exists in our universe?
Solve for an angle in right triangles T.T