brileesmithson brileesmithson
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

It costs $0.46 to buy 2 bouncy balls. If the bouncy balls both have the same price, how much
does it cost to buy 1 bouncy ball?

Respuesta :

laniehorn3943 laniehorn3943
  • 03-11-2020

Answer:

0.23

Step-by-step explanation:

Answer Link
miranamiami miranamiami
  • 03-11-2020

Answer:

$0.23

Step-by-step explanation:

2 balls cost $0.46, they all cost the same, so you divide $0.46 by 2 and get $0.23

Answer Link

Otras preguntas

1.Which amendment did some Americans criticize as not going far enough to make suffrage universal? (5 points) Select one: a. Fifteenth-African American men b. N
Now I need help pplz
Aaron borrowed $500 at 16% annual interest rate for 12 months under an add-on-plan. How much does he have to repay?
describe the water conditions that would cause the most competition between three species
Provide a brief analysis of The Night Cafe by Vincet Van Gogh using the Critical Process. Be sure to explore all aspects of this process-iconography, medium, fo
How did railroads influence the growth of western territories?
What cellular process uses oxygen and sugar to produce energy?
I am really stuck by those Questions,please help me!
What could you use in an artwork to show that a bright light is shining on a reflective object?
Starting with citrate, which of the following combinations of products would result from three acetyl CoA molecules entering the citric acid cycle (see Figure 9