ashleyjiron12 ashleyjiron12
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit cost per bottle if a pack of 12 bottles of juice sells for $6?

Respuesta :

ClutchMode
ClutchMode ClutchMode
  • 01-10-2016
12/6 is 2 bottles for a dollar 
one bottle is 50 cents
Answer Link
ShawnMendes18
ShawnMendes18 ShawnMendes18
  • 02-10-2016
12/6 is 2 wholes so per bottle is 50 cents but 2 for $1
Answer Link

Otras preguntas

Please answer need help ASAP
PLEASE HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!! Imagine that you are a citizen of a country in which a larger country comes in to expand its social, political, and economic polic
Which of the following requirements to earn a bachelors usually takes around 22 courses to complete?
In javascript, numbers and boolean values are passed to functions by ________.
Love by factoring or finding square roots. (x+5)^2 = 36
how has the standard of living improved over the last 100 years
Which equation, when graphed with the given equation, will form a system that has no solution? A)y=3x+6 B)y=-3(x+6) C)y=-3(x-2) D) y=3(x-2)
Please help need answers ASAP
Graphic images can be stored in a variety of formats including ____.
I need help!!!PLZ!!!!!